Czy na budowie potrzebna jest kurtka robocza?

Ochrona w czasie prac budowlanych jest bardzo ważna, często w czasie prac oprócz kasku i butów roboczych pracownicy korzystają kurtek roboczych. Wynika to również ze względów bezpieczeństwa, ale też zwykłej wygody. Dobrze dobrana kurtka robocza zapewnia nie tylko wygodę noszenia, chroni nas również przed negatywnym wpływem zbyt niskich lub wysokich temperatur, przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Niekiedy stanowi barierę ochronną dla naszego działa przed czynnikami biologiczno-chemicznymi.

Wśród specjalistycznej odzieży roboczej znajdziemy również ubrania zabezpieczające nas przed porażeniem prądem oraz przedostawaniu się pyłu. To szczególnie przydatny strój na budowie, zarówno przy domach jednorodzinnych jak i dużych halach. Wybór kurtki roboczej powinniśmy zacząć od oceny materiału z jakiego jest zrobiona. Zwykle występujące w kurtce roboczej tkaniny i tworzywa sztuczne to: ortalion, flanela, polipropylen, polar oraz softshell. Zastosowanie tego ostatniego umożliwia dobrą cyrkulację i odprowadzanie ciepła z ciała na zewnątrz, dzięki temu nie pocimy się w czasie pracy tak mocno, a ewentualny pot bardzo szybko odparowuje. Kurtki robocze posiadają też dodatkowe kieszenie na niezbędne narzędzia i akcesoria.

Kurtkę wybieramy w zależności do wykonywanych prac. Warto dopytać sprzedawcę o najczęściej wybierany model przez pracowników budowlanych. Kurtki charakteryzują się w odróżnieniu od zwykłej odzieży nie tylko wytrzymałością na niedogodne warunki, ale też funkcjonalnością. Szereg kieszeni pozwala pomieścić wszystkie potrzebne narzędzie, a materiał jest odporny na pranie i nie przyjmuje tak łatwo brudu jak zwykła odzież. Pracownicy wybierający flanelowe koszule lub polary muszą zdecydowanie częściej chodzić po sklepach, gdyż taka odzież zwyczajnie zużywa się bardzo szybko. Dobrej jakości kurtka robocza to wydatek na lata, praktyczny i ekonomiczny.