Deska kompozytowa w ogrodzie, zalety i wady.

Niegdyś jedyną metodą na stworzenie tarasu było wykonanie go z drewna. Ten tradycyjny materiał nie jest jednak tani i wymaga też odpowiedniej impregnacji W przypadku nowoczesnych rozwiązań, deska kompozytowa czerpie garściami z dawnych tradycji. Jest wykonana na bazie drewna oraz tworzyw sztucznych. Drewno jest jednak najpierw sproszkowane i dodane do struktury całego materiału. Otrzymujemy w ten sposób szereg zalet. 

Jedną z nich jest wygląd bardzo zbliżony do tradycyjnej deski. Dodatkowo deska kompozytowa cechuje się trwałością mimo oddziaływania czynników atmosferycznych, jest też odporna na uszkodzenia w postaci ścierania się. Pamiętajmy, że taras to miejsce, gdzie dostęp wysokich i niskich temperatur, słońca, deszczu, czy śniegu to codzienność. Ponadto materiał jest gładki i posiada identyczną barwę na całej powierzchni. Dzięki temu nie występują żadne problemy z myciem powierzchni domową chemią lub myjką ciśnieniową. Kolejna sprawa to odporność na działanie wody, dzięki temu nie ma potrzeby stosowania środków przeciw wilgoci. Gotowe zestawy desek łatwo ze sobą połączymy. Nie musimy też zbyt mocno dbać o powierzchnię kompozytową, gdyż wystarczą nam zwykłe środki do mycia i pielęgnacji. Ponadto możemy być pewni, że tak położony taras nie odkształci się i nie zmieni swojego koloru.

Można zauważyć, iż materiał ten w porównaniu ze zwykłym drewnem odznacza się dodatkowymi właściwościami przemawiającymi za tym właśnie rozwiązaniem. Warto jednak kupować wyższe modele oferowane przez producentów, które cechują się często lepszymi parametrami.