Gniazdko elektryczne podwójne z usb i jego zabezpieczenie przed dziećmi.

Wyróżniamy dwa rodzaje gniazdek elektrycznych: podtynkowe i natynkowe. W przypadku wersji natynkowej puszka jest nieco większa i widoczna, gdyż wewnątrz znajdują się przewody. Takie gniazdka nie nadają się do niedużych i ciasnych pokojów, to dobry wybór głównie wtedy, gdy przewody nie mogą być poprowadzone wewnątrz murów. To typowo praktyczne rozwiązanie, które zarazem jest stosunkowo ładne. 

Plusem rozwiązania jest łatwość montażu, ponieważ nie ma potrzeby wywiercania bruzd w ścianie. Tego typu gniazda sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie estetyka nie jest tak ważna. Natomiast gniazda podtynkowe są schowane w ścianie razem z przewodami elektrycznymi. Ten typ jest bardzo chętnie wybierany ze względu na właściwości wizualne. Takie gniazdo jest wygodne w domach i mieszkaniach, gdyż nie ma problemu z dosunięciem niektórych mebli bardzo blisko ściany. Jednym ze sposobów na praktyczne zastosowanie gniazd jest ich montaż w blacie kuchennym lub podłodze. Daje to wygodny i szybki dostęp do zasilania niedużych urządzeń. Specjaliści zalecają montaż gniazd na ścianach co 2-2,5 m.

Jakie gniazda są najlepszym wyborem i jak je zabezpieczyć przed dostępem dzieci?

Bez względu na to czy posiadamy dzieci, czy też nie najlepszym rozwiązaniem będą gniazda z uziemieniem. Jeśli do instalacji podłączymy wymagające urządzenia jak komputer lub mikrofalówkę to bardzo istotne będzie wybranie bezpiecznej instalacji odpornej na pobór większej ilości prądu. W łazienkach natomiast istotny jest montaż gniazd z klapką bryzgoszczelną, dzięki którym woda nie dostaje się do wnętrza i nie ma szans na awarię. Jeśli chodzi o zabezpieczenie gniazd przed dziećmi to najlepszym wyjściem jest zakup specjalnych nakładek na gniazda, a dla dzieci nieco starszych ładujących swoje urządzenia wystarczy nakładka i gniazdko wyposażone w możliwość podłączenia przewodu USB. Unikamy w ten sposób możliwego porażenia prądem.