Jaki dom budować w 2018 r.? Dom modułowy w pigułce.

Nowoczesne rozwiązania budowlane wchodzą dużymi krokami także na polski rynek. Jednym z nich są domy modułowe, czyli doskonale znany w Ameryce wynalazek. Takie konstrukcje nie wymagają wielu godzin żmudnej pracy i da się je postawić bardzo szybko. Budynki służą też osobom, które z powodu klęsk żywiołowych straciły dach nad głową. Aktualnie dostępna oferta jest naprawdę szeroka i oferuje stawianie dużo większych obiektów, w tym nawet szkół, czy obiektów handlowych. 

Jedną z zalet, o której mówiliśmy jest krótki okres budowy. Wynika to z samej konstrukcji, gdyż gotowe elementy są ze sobą łączone w fabryce. Następnie całość przewozi się na plac budowy i montuje. Przy dobrej pogodzie taki dom z kilku modułów może stanąć w ciągu kilku tygodni. Dużym plusem jest możliwość rozbudowy obiektu o kolejne moduły. Istotne jest również to, iż budynek tego typu nie wymaga podłoża o wysokim standardzie. Obiekt da się postawić zarówno na idealnie równej powierzchni, jak i tej podmokłej, czy skalistej. Dom modułowy to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie możliwość szybkiej przeprowadzki. Konstrukcję można rozebrać, zawieść w nowe miejsce i zestawić. Co ciekawe koszt utrzymania domu modułowego nie jest wysoki i zapłacimy za utrzymanie mniej niż w przypadku tradycyjnej betonowej konstrukcji. Równie istotny jest polecany dekarz, który zadba o nasz dach.

Kolejna kwestia to trwałość domu, która zupełnie nie ustępuje tradycyjnym budynkom. Ponadto cechuje się on odpornością na działanie ognia, któremu jest w stanie się oprzeć przez ponad 40 minut. Zaletą jest też dostęp do wielu projektów różnego typu. Dom modułowy całoroczny można wykonać jako obiekt parterowy, wielopiętrowy, może też posiadać poddasze. O wykonaniu fundamentu pod tego typu dom i każdy inny pisaliśmy tutaj.