Malowanie betonu, a może barwnik do betonu będzie lepszy?

Używanie barwników do betonu to całkiem rozsądne wyjście jeśli chcemy nadać zewnętrznym ścianom nowego wyglądu. Gotowy produkt przez swoje parametry sprawdza się w każdym miejscu, gdzie tradycyjna farba sobie nie poradziła. Jest to stosunkowo odporny preparat, który można połączyć niemal z każdym materiałem. Barwniki do betonu sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Opcji jest naprawdę wiele i funkcjonalność barwników zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. 

Barwnik zastosujemy nie tylko jako połączenie z betonem, gdyż da się go łączyć chociażby  z tynkami, emalią, czy wszelkiej maści zaprawami. Jedną z właściwości jaką daje takie zestawienie jest odporność na działanie słońca, kolor wówczas nie blaknie z biegiem lat. Jest to ważne w miejscach takich jak zewnętrzna konstrukcja budynku. W czasie mieszania niezbędne będzie zachowanie środków ostrożności takich jak rękawiczki oraz maseczka na twarz. Chemia występująca w preparacie jest zawsze niebezpieczna dla zdrowia, podobnie jak drobinki unoszące się w powietrzu w czasie wsypywania barwnika. Samą zaprawę przygotujemy w prosty sposób, wystarczy tylko przeczytać informację zawartą na opakowaniu i wymieszać ze sobą składniki w określonych proporcjach. Dobrze wymieszany preparat pozwoli na zabarwienie materiału w całości, musimy jedynie pamiętać o przesianiu występujących grudek. Istnieją też dodatkowe środki, które po dodaniu do barwnika i zaprawy nadadzą inne parametry całej warstwie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup preparatu, który będzie dodatkowo chronił powierzchnię przed powstawaniem zawilgoceń. Zobacz także: Jak wykonać renowację blachodachówki?

Tak przygotowany materiał należī wykorzystać przed wyschnięciem, wówczas nie poniesiemy niepotrzebnych kosztów związanych z koniecznością dokupienia zaprawy lub barwnika. Lepiej jest rozrabiać mniejsze porcje i potem ewentualnie dorobić zaprawę.