Rodzaje betoniarek.

Każda budowa nie może się obejść bez betoniarki. Możemy spotkać różne rodzaje urządzeń wykonanych z różnych materiałów i mających określone przeznaczenie. W tym wpisie przedstawimy nieco bliżej poszczególne rodzaje betoniarek dostępne w sprzedaży. Podstawowy podział betoniarek dzieli je na kielichowe i bębnowe. 

Betoniarka kielichowa charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością wynoszącą nawet 3000 litrów. Tego typu urządzenie sprawdza się bardzo dobrze w przypadku wykonywania dużej ilości zaprawy. Takie rozwiązanie często wybierają duże firmy budowlane, które są odpowiedzialne za budowę dużych bloków, szpitali, czy innych obiektów o dużej powierzchni. Betoniarki bębnowe z kolei to popularne urządzenia o pojemności między 80, a 200 litrów. Są znacznie mniejsze, dzięki czemu tak chętnie sięgają po nie osoby wykonujące remont lub budowę domu. Mniejsza pojemność pozwala zdecydowanie obniżyć koszty pracy, gdyż betoniarka bębnowa nie zużywa dużych ilości prądu.

Kolejne dwa podziały to betoniarki stacjonarne i przenośne. Tutaj podobnie jak w nazwie betoniarka stacjonarna jest dużo większa i posiada spory mieszalnik. Dzięki temu możemy wykonać duże ilości potrzebnego nam materiału do budowy. W tej kategorii zawierają się właśnie betoniarki kielichowe. Betoniarki przenośne to urządzenia łatwe w użytkowaniu, gdyż nie zajmują dużo miejsca i umożliwiają większy komfort pracy. Do tego rodzaju należą betoniarki bębnowe. Na rynku znajdziemy też rozwiązania będące połączeniem wygody z pojemnością, czyli pojazdy wyposażone w tzw. gruszki. Taka ciężarówka jest w stanie dowieźć na plac budowy gotowy beton w dużej ilości. 

Następny podział to rozróżnienie betoniarek ze względu na czas pracy. Dostępne urządzenia mogą pracować ciągle lub czasowo. Betoniarki pracujące ciągle są wykorzystywane w firmach zajmujących się produkcją betonu. Z kolei te pracujące okresowo możemy dowolnie włączać lub wyłączać. Do tej kategorii możemy zaliczyć zarówno sprzęt przenośny jak i stacjonarny. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala nam na oszczędność energii i wygodę użytkowania.