Farba tablicowa w domu. Jak malować?

Wiele osób już w dzieciństwie chciało posiadać tablicę, na której będzie można pisać, rysować i zapisywać wiele rzeczy. Obecnie nie ma już konieczności zakupu tradycyjnej tablicy na drewnianym stelarzu, która zajmuje sporo miejsca. Wystarczy jedynie skorzystać z nowego rozwiązania, którym jest farba tablicowa. Stanowi ona nie tylko ciekawą ozdobę każdego wnętrza, ale sprawia wiele radości dzieciom. 

Przy pomocy farby tablicowej bez problemu pokryjemy różnego rodzaju powierzchnie: drewniane, metalowe, kartonowe i rzecz jasna tradycyjnie tynkowane ściany. Taki preparat jest w pełni bezpieczny dla dzieci, gdyż spełnia wymagania Unii Europejskiej w tym zakresie. W sprzedaży dostępne są farby, które stworzą powierzchnią półmatową, matową lub w wybranym przez nas kolorze. Nie musimy więc posiadać wyłącznie czarnej powierzchni i możemy poeksperymentować z barwą. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie całej ściany w pokoju dziecka, unikniemy dzięki temu ciągle brudnych i pomazanych ścian przez mazaki, czy kredki naszych pociech. Jeżeli chodzi o sposób malowania to nie różni się on praktycznie z tradycyjną farbą. Do pomalowania powierzchni wystarczy wykorzystać pędzel lub wałek. Podłoże powinno być wcześniej odtłuszczone i zagruntowane. Producenci umieszczają na farbie tablicowej informację o konieczności zastosowania określonego typu podkładu. 

Jeżeli kupiliśmy wszystkie potrzebne rzeczy to możemy przystąpić do malowania. Farbę trzeba jedynie bardzo dobrze wymieszać, następnie rozpoczynamy malowanie wybranej powierzchni. W tym celu nanosimy jedną lub dwie warstwy, następnie musimy odczekać około dobę. Wówczas warto być cierpliwym i pomyśleć o pomalowaniu na tyle wcześnie, aby nasze pociechy nie próbowały rysować po ścianie. Wynika to z faktu, iż farba tablicowa potrzebuje blisko 30 dni na uzyskanie wytrzymałości oraz trwałości umożliwiającej korzystanie z niej. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie resztek farby chociażby w kuchni. Możemy w ten sposób stworzyć niewielką powierzchnię, na której znajdą się miłe słowa dla członków rodziny lub też lista zakupów na najbliższe dni.