Grzejnik elektryczny łazienkowy. Czym się charakteryzuje?

W miejscu takim jak domowa łazienka dbamy o zachowanie odpowiednich warunków do kąpieli. Nikt nie wyobraża sobie wyjścia z wanny lub spod prysznica do zimnego, nieogrzanego właściwie pomieszczenia. Jest to szczególnie dokuczliwe w dużych łazienkach wymagających dogrzania w inne niż zima pory roku. Okres przejściowy między porami roku może sprawić, iż konieczne będzie ogrzanie łazienki. Nie chcemy palić w piecu, gdyż jeszcze nie zamówiliśmy opału. Co wtedy robić? 

Rozwiązaniem dla łazienki jest oddzielny system ogrzewania elektrycznego, które w czasie chłodnych dni zadba o nasz komfort. Dobrym wyborem jest tu zastosowanie grzejnika elektrycznego, który mimo że pobiera energię z naszej instalacji to nie zużywa jej dużo. Grzejniki tego typu są zwykle wieszane na ścianach, mają możliwość regulacji temperatury, a ich działanie jest oparte na efekcie przemieszczającego się ku górze ciepłego powietrza podczas cyrkulacji. Dzięki temu możliwe jest dogrzanie określonego pomieszczenia w szybki sposób, taki grzejnik może też służyć w chłodne dni, gdy jeszcze nie zdąrzą się ogrzać grzejniki we wszystkich pomieszczeniach. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to system znajdujących się w grzejniku elektrycznym, chodzi o to, aby urządzenie mogło pracować w warunkach wilgotnych. Istnieją bowiem w sprzedaży grzejniki konwekcyjne niewyposażone w żadnego rodzaju ochronę bryzgoszczelną. Informacji na ten temat warto szukać w instrukcji obsługi lub też na opakowaniu. Ważne jest też stosowanie się do zaleceń producenta, który zawsze wskazuje minimalne odległości rozmieszczenia grzejnika od umywalek, kabiny prysznicowej lub wanny.

Zasada działania grzejnika elektrycznego polega na wykorzystaniu wentylatora, który rozsyła powietrze po całym urządzeniu. Ma to spowodować wymieszanie się chłodnego oraz ciepłego powietrza, dzięki czemu urządzenie szybko się nagrzewa. Możemy tu wybrać zarówno modele wiszące, jak i te stojące umieszczane w dowolnym pomieszczeniu w domu.

Zobacz inny temat o elektryce – tutaj.