Imitacja kamienia na ścianę. Płytki kamieniopodobne to dobry pomysł?

Moda na posiadanie prawdziwego kamienia na ścianie sprawia, że coraz więcej osób zagląda głębiej do swojego portfela już na etapie budowy domu. Często dochodzi jednak do sytuacji, gdy wymarzona inwestycja znacznie przekracza zaplanowany wcześniej budżet. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Na ratunek przychodzi imitacja kamienia w formie płytek, która w ciągu ostatnich lat zyskała rzeszę zwolenników. Co przemawia za tym rozwiązaniem? 

Główną zaletą kamienipodobnych płytek jest ich prostota układania, waga oraz cena. Nie ma więc problemu z transportem, a cała inwestycja jest do zrealizowania przy udziale znacznie mniejszej kwoty pieniędzy. Nowoczesne rozwiązania imitują kamień na tyle dobrze, że jest on dla niewprawionego oka praktycznie nie do odróżnienia. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę, która trafi w gusta niemal każdego klienta. Specjaliści już teraz wskazują na fakt, że nie istnieje na świecie kamień niepodrabialny służący do wykończenia ścian wewnątrz budynków oraz elewacji. W sprzedaży znajdziemy następujące płytki kamieniopodobne:

   • wykonane na bazie cementu, rodzaj ten jest przystosowany do wykorzystania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz

    • na bazie cementu z barwnikiem, podobnie wykorzystywany w środku i na zewnątrz

    • wykonane na bazie gipsu, które wykorzystuje się jedynie wewnątrz domu

Dlatego tak istotne jest w tym miejscu sprawdzenie z czego wykonany jest dany produkt. Betonowe płytki imitujące kamień będą cechowały się wysoką trwałością oraz niską nasiąkliwością. Natomiast wykonana na zewnątrz elewacja sprawia, że zyskujemy dodatkowe parametry izolacyjne całego budynku. Ponadto ściany na zewnątrz mogą się z czasem brudzić lub ulegać uszkodzeniom, płytki kamieniopodobne stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Trzeba jedynie pamiętać o okresowej impregnacji, która zabezpieczy powierzchnię i nada jej ponownego blasku. Jeżeli znudzi nam się z czasem kolor, nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką ścianę przemalować. Warto jednak pamiętać, że tego typu płytki muszą być mocowane bardzo dokładnie. Nie może być mowy o jakichkolwiek widocznych szczelinach. Płytki imitujące kamień bardzo dobrze korespondują z innymi materiałami np. metalem lub drewnem. Sprawia to, iż będą one bardzo dobrze pasować do wnętrz w różnych stylach architektonicznych. Zobacz także: Wybór farby do malowania płytek i terakoty.

Jedna myśl do “Imitacja kamienia na ścianę. Płytki kamieniopodobne to dobry pomysł?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.