Jak zabezpieczyć okna w domu lub mieszkaniu?

Zabezpieczenie mieszkania lub domu przed dostępem niepożądanych osób to obecnie podstawa. Aby jak najlepiej chronić dany obiekt wykorzystujemy zamontowany alarm, stosujemy drzwi antywłamaniowe, kupujemy ubezpieczenie lub stawiamy wysoki, ostro zakończony płot. Jednym ze sposobów na lepszą ochronę każdego budynku jest zastosowanie w oknach zamków. 

Zamki okienne stosuje się głównie jako pewnego rodzaju przeszkodę na drodze włamywacza.  Stąd też producenci okien mają w sprzedaży wiele różnych rodzajów dopasowanych do określonych potrzeb np. zamki z alarmem, stalowe rygle zabezpieczające okno przed podważeniem, czy blokadę na kluczyk. Niestety okna należą do bardzo łatwych kąsków na drodze do dostania się do wnętrza budynku. Zamknięte okno nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, ramę da się bez problemów podważyć. Zajmie to wprawionemu złodziejowi zaledwie kilkanaście sekund. Stąd też montaż zamka sprawia, że podważenie okna staje się niewykonalne. Gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie? Przede wszystkim w domach posiadających okna nie tylko na parterze, ale na balkonie. Zamek na klucz to również dobre zabezpieczenie jeśli chodzi o pozostawianie często obiektu bez opieki. Na rynku znajdziemy następujące rozwiązania:

1. Zasuwę czołową z ryglem zapobiegającym podważeniu okna

2. Zamek okienny z przyciskiem

3. Specjalny zamek do klamki, który posiada zakrętkę korbową

4. Zamek nawierzchniowy, który bardzo dobrze współgra zarówno z oknami, jak i drzwiami balkonowymi

5. Zamek elektroniczny z alarmem, gdzie oprócz ochrony przed podważeniem okna mamy sygnał dźwiękowy informujący wszystkich mieszkańców osiedla

Praktyka pokazuje, że na takim zabezpieczeniu oszczędzać nie warto. Bez względu na wybrane rozwiązanie będziemy mieli pewną ochronę, która przyda się w razie zagrożenia. Taki zamek w połączeniu z alarmem lub życzliwym sąsiadem może skutecznie odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Zobacz także: http://okna-tomczak.pl/