Montaż progu metalowego. Gdzie najlepiej go stosować?

Progi metalowe sprawdzają się niemal w każdym budynku, gdzie są montowane. Stanowią one swojego rodzaju izolację przed dostawaniem się do wnętrza domu lub mieszkania pyłu z zewnątrz. Ponadto pełni on rolę regulacyjną od ciepła i zimna z dworu. Jego zastosowanie wynika jednak często z estetycznych kwestii, ponieważ próg można zamontować między granicami pomieszczeń. Dzięki temu pewne strefy w budynku można łatwo rozgraniczyć. 

Obecnie progi cieszą się ciągle dużą popularnością, głównie przez fakt stałego udoskonalania starszych wzorów. W sklepach dostępne są ciekawe wersje, które różnią się wyglądem i zastosowanym materiałem. Dzięki temu dużo łatwiej jest dobrać określony model dla poszczególnych zastosowań. Producenci oferują listwy dekoracyjne zrobione z cienkiego aluminium, pozwala to zachować bardzo dobrą plastyczność materiału i montaż wewnątrz budynków. Nieco inne rozwiązanie to listy zabezpieczające i kątowniki, które wykonano ze stali i nadają się praktycznie do każdych zastosowań.

Gdzie opisywane progi sprawdzą się najlepiej?

Metalowe progi to dobry wybór zarówno jeśli chodzi o tradycyjne wnętrza jak i te bardzo nowoczesne. Uroku całości dodają zestawienia konstrukcji stalowych z innymi elementami wystroju z tego samego materiału. W przypadku mieszkań oraz domów dobrym wyjściem jest zakup płaskich progów, które będą bezpieczne pod względem poruszania się. Kuchenny sprzęt w kolorze inox bardzo dobrze koresponduje ze stalowym, chłodnym kolorem stali. Bez względu na to, czy są to listy dekoracyjne, czy progi to można je z powodzeniem wykorzystać w biurach, punktach gastronomicznych, czy magazynach. Wytrzymałość i dobra jakość progów sprawia, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, zginanie, i naprężenia. Miejsce łączeń chronione przez metalowy próg zyska bardzo dobre właściwości izolujące przed wysoką i niską temperaturę, w prosty sposób też takie miejsce wyczyścimy.